Projekt GPP4Growth - "Zielone Zamówienia Publiczne na rzecz zasobo-oszczędnego rozwoju regionalnego” (Green public procurement for resource- efficient regional growth)
Zielone zamówienia publiczne (ang. GPP) to proces, w ramach którego instytucje publiczne starają się uzyskać towary, usługi i roboty budowlane, których oddziaływanie na środowisko w trakcie ich cyklu życia jest ograniczone w porównaniu do towarów, usług i robót budowlanych o identycznym przeznaczeniu, jakie zostałyby zamówione w innym przypadku.
2020-01-29, 10:47

Projekt GPP4Growth łączy doświadczenie i praktyki dziewięciu instytucji publicznych z obszaru Europy w ramach działania mającego na celu poprawę zdolności tych organów w dziedzinie wdrażania polityki promującej eko-innowacje i rozwój ekologiczny za pomocą „zielonych zamówień publicznych” (ang. GPP).

Europejskie instytucje publiczne wydatkują 14% całego PKB Unii Europejskiej. Wartość tych wydatków na towary, usługi i roboty budowlane oszacowano na 1,8 bln EUR rocznie. Tę znaczącą „siłę nabywczą” organów publicznych można wykorzystać w celu pobudzania eko-innowacji, zasobooszczędności i rozwoju ekologicznego poprzez propagowanie przyjaznych środowisku, zasobooszczędnych towarów i usług.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z raportami dotyczącymi analiz tematycznych opracowanych w ramach projektu (w załącznikach):

A1.1: "Korzyści, bariery i możliwości związane z zielonymi zamówieniami publicznymi w regionach europejskich:

A1.2: "Najlepsze praktyki stosowania zielonych zamówień publicznych w Unii Europejskiej"

A1.3: "Najlepsze polityki, plany i kryteria dotyczące stosowania zielonych zamówień publicznych w Unii Europejskiej"

A1.4: "Czynniki oddziałujące na udział przedsiębiorstw z kluczowych sektorów GPP4Growth w zielonych zamówieniach i procedurach przetargowych"

A2.1: "Wnioski ze spotkań regionalnych z kluczowymi interesariuszami"

A3.1: "Podsumowanie warsztatów na temat różnych podejść do zielonych zamówień publicznych"

A3.2: "Raport z warsztatów na temat oznakowania ekologicznego w zamówieniach publicznych"

A3.3: "Monitorowanie zielonych zamówień publicznych"

A3.4: "Wizyta studyjna dotycząca dobrych praktyk w zakresie wdrażania zielonych zamówień publicznych: Prowincja Antwerpia 27-28 marca 2019 r."

A3.5: "GPP4Growth Międzynarodowa konferencja: zielone zamówienia publiczne"

A4.1: "Koszt Cyklu Życia Produktu (Life Cycle Costing - LCC)"

Więcej informacji na temat projektu GPP4Growth znajdą Państwo na stronie:

https://bruksela.lodzkie.pl/nasze-projekty/

KONTAKT / AUTOR
Monika Zielińska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.