Wiedza, technologia, i… dobre kino podczas CE-Connector Days!
Za nami druga edycja CE-Connector Days, międzynarodowego wydarzenia przeznaczonego dla startupów, aniołów biznesu oraz instytucji publicznych zainteresowanych tematem inwestycji publiczno-prywatnych w młode, perspektywiczne firmy. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania inspirujących prezentacji, poznania najlepszych startupów z Europy Środkowej biorących udział w projekcie CE-Connector a także wzięcia udziału w warsztatach tematycznych.
2021-06-15, 08:45

Podczas pierwszego dnia CE-Connector Days, swoją wiedzą podzielili się eksperci w takich dziedzinach jak własność intelektualna, sztuczna inteligencja oraz rozszerzona rzeczywistość. Lena Marcinoska-Boulangé, prawnik i partner w kancelarii Wardyński i Wspólnicy, poświęciła swoje wystąpienie wadze jaką ma ochrona własności intelektualnej jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej. Następnie Sandra Matijević, ekspert biznesowy z Zagrzebskiego Centrum Innowacji omówiła szereg wskaźników, które mogę pomóc startupom technologicznym w rozwoju. Tematem prezentacji Katarzyny Koby, założycielki startupu RoboKoba, były bezdotykowe interfejsy i przykłady ich zastosowania w branży motoryzacyjnej oraz medycznej. Na koniec pierwszej sesji panelowej, Rudradeb Mitra, założyciel Omdena Inc., podzielił się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami na temat kierunków rozwoju sztucznej inteligencji.

Bohaterami kolejnego punktu programu CE-Connector Days były startupy uczestniczące w projekcie CE-Connector m.in. z Chorwacji, Czech oraz z Polski. Swój pitch deck zaprezentował łódzki startup SeniorApp, będący autorem aplikacji mobilnej, stworzonej dla wszystkich osób potrzebujących pomocy oraz ich rodzin, poszukujących wsparcia w opiece i sprawach życia codziennego a także warszawski Nais, czyli platforma internetowa umożliwiająca zarządzanie programami benefitowymi i aspiracyjnymi zarówno małym, jak i dużym firmom.

Na zakończenie pierwszego dnia, uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne oglądanie estońskiego filmu „Chasing Unicorns”, komedii o założycielach startupu i ich marzeniach o byciu częścią legendarnej Doliny Krzemowej.

Drugi dzień CE-Connector Days minął pod znakiem warsztatów tematycznych. Indrek Põldvee, założyciel B2BGrowth, zademonstrował w jaki sposób korzystać z portalu LinkedIn aby wykorzystać pełnię jego potencjału, z kolei Piotr Przewrocki, dyrektor zarządzający QBN Fund, w swoim szkoleniu „2beAngel” opowiedział, kim jest anioł biznesu i zdradził jak nim zostać.

Jednym z głównych celów projektu CE-Connector jest łączenie inwestorów prywatnych, czyli aniołów biznesu z instytucjami zapewniającymi wsparcie publiczne dla startupów. Wehikułem, który ma ułatwić tworzenie tego typu powiązań jest pilotażowy projekt CE-Connector ACIF (ang. „Angel Co-Investment Fund), w ramach którego startupy, które zgłoszą się do projektu CE-Connector mogą liczyć na wsparcie ze środków publicznych (finansowe lub rzeczowe) oraz prywatnych. Tej akcji pilotażowej poświęcony był trzeci warsztat podczas CE-Connector Days. Zasady CE-Connector ACIF przedstawił Michal Stefan z czeskiego DEX Innovation Centre (DEX-IC), odpowiadający za implementację i komunikację w projekcie CE-Connector. Następnie, przedstawiciele Województwa Łódzkiego, jednego z partnerów projektu, Marcin Podgórski – Naczelnik Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli i Chengdu oraz Małgorzata Nauman i Gabriel Bednarczyk z Wydziału Promocji Przedsiębiorczości, zaprezentowali regionalną strategię oraz narzędzia przeznaczone dla wspierania startupów a także korzyści jakie instytucje publiczne mogą wynieść z uczestnictwa w projektach typu CE-Connector.

Jeśli prowadzisz startup, wciąż możesz dołączyć do projektu i zdobyć szansę na konkretne wsparcie swojego pomysłu! Wystarczy, że do 28 lutego 2022 r. zarejestrujesz się na stronie http://ceconnector.eu/startups.

KONTAKT / AUTOR
Michał Mikina
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.