„Cyrkularni w Biznesie” Wdrażanie Regionalnego Planu Działań w Województwie Łódzkim – GPP4Growh
Rynek zamówień publicznych w 2019 r. w Polsce wyniósł 198,9 mld zł., co stanowiło 8,75 % PKB. System zamówień publicznych w Polsce umożliwia realizację zamówień pro-ekologicznych, tzw. „zielonych zamówień publicznych”. Na takie zakupy decyduje się coraz więcej Zamawiających, kształtując tym samym nowe trendy w wydatkowaniu środków publicznych.
2020-12-11, 08:07

Ważne jest, aby biznes był przygotowany do udziału w takich zamówieniach, tym bardziej, że wprowadzając na rynek nowe pro-środowiskowe rozwiązania, przedsiębiorcy rozwijają innowacje i budują konkurencję w tym obszarze.

Działania związane z kreowaniem zielonego rynku produktów i usług, zarówno po stronie Zamawiającego, jak i potencjalnych Wykonawców, zostały zaplanowane w „Regionalnym Planie Działań dla Województwa Łódzkiego” w ramach projektu pn. „Zielone zamówienia publiczne na rzecz zasobo-oszczędnego rozwoju regionalnego” – GPP4Growth (Program INTERREG EUROPA).

W dniu 10 grudnia 2020 r. odbyło się spotkanie pn. „Obieg zamknięty w biznesie”, podczas którego poruszone zostały różne aspekty oraz przedstawione korzyści związane z wdrażaniem cyrkularnego modelu biznesowego oraz wprowadzaniem „zielonych” standardów w zamówieniach publicznych, zarówno po stronie popytu jak i podaży. Ponadto, zaprezentowano wyniki badań potencjału rozwoju cyrkularnych modeli biznesowych w województwie łódzkim, zrealizowanych w ramach projektu pn. „Samorządowe Centrum Gospodarki Cyrkularnej Łódzkie GREEN HUB” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020).

Spotkanie było częścią zorganizowanego w dniach 8-10 grudnia br. wydarzenia on-line pn. „Cyrkularni w Biznesie”. Z uwagi na duże zainteresowanie oraz żywą i niewyczerpaną dyskusję o nowych możliwościach i inicjatywach, już planujemy kolejne takie spotkanie!

KONTAKT / AUTOR
Monika Zielińska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.