LCA4Regions "Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej"
Województwo Łódzkie przystąpiło do międzynarodowego projektu „Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej (LCA4Regions)”. Projekt ten jest realizowany w ramach programu INTERREG Europa i jest nową inicjatywą Województwa Łódzkiego na rzecz promowania „zielonej gospodarki”, ochrony środowiska i rozsądnego wykorzystywania istniejących zasobów naturalnych.
2020-01-29, 09:49

Dzięki połączeniu tradycji, kultury i przedsiębiorczości Województwo Łódzkie rozwija się szczególnie dynamicznie, a modernizacja infrastruktury sprzyja potrzebom inwestorów i przedsiębiorców. Jednocześnie dla samorządu województwa ważne jest, aby mieszkańcy nie tylko żyli nowocześnie, ale i zdrowo.  Dlatego tak ważna jest dbałość o środowisko naturalne oraz jego zasoby. Sposób w jaki są one wykorzystywane wpływa bezpośrednio na środowisko, w którym żyjemy.

Województwo Łódzkie przystąpiło do międzynarodowego projektu „Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej (LCA4Regions)”. Projekt ten jest realizowany w ramach programu INTERREG Europa i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki niemu zostanie przygotowany w ciągu najbliższych 3 lat plan działań pozwalający na wykorzystanie instrumentów cyklu życia w działaniach województwa, wspierający politykę zrównoważonego rozwoju regionu łódzkiego. LCA jako narzędzie umożliwia m.in. oszacowanie i ocenę potencjalnych zagrożeń dla środowiska wynikających z różnych procesów technologicznych, a następnie wybór najbardziej efektywnego modelu gospodarowania zasobami pod względem ekologicznym i ekonomicznym. LCA4Regions to jedna z pierwszych inicjatyw UE, która w tak kompleksowy sposób podchodzi do kwestii gospodarki obiegu zamkniętego, podkreślając znaczenie tworzenia spójnych i konsekwentnych polityk dla lepszego wykorzystania zasobów naturalnych. Oprócz przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych w projekcie biorą udział naukowcy, eksperci, praktycy zajmujący się tematyką cyklu życia, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i inne podmioty zainteresowane tym tematem.

Projekt LCA4Regions jest częścią licznych inicjatyw Województwa Łódzkiego na rzecz promowania „zielonej gospodarki”, ochrony środowiska i rozsądnego wykorzystywania istniejących zasobów naturalnych. Więcej o tym projekcie, a także o innych międzynarodowych projektach realizowanych przez Województwo Łódzkie, można dowiedzieć się na stronach internetowych:

www.interregeurope.eu,

bruksela.lodzkie.pl/nasze-projekty.

oraz na Facebooku pl-pl.facebook.com/lodzkiehouse

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do grona osób i podmiotów zainteresowanych tym oraz innymi projektami naszego województwa i skorzystania z możliwości jakie daje współpraca projektowa.

Poprawiajmy wspólnie jakość naszego życia !

KONTAKT / AUTOR
Tomasz Gąsiorowski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.